Přečtěte si

Charakteristika školy

Školku mohou navštěvovat děti ve věku od 3 do 6 let, při odkladu školní docházky do7 let, v pěti heterogenních odděleních (v jednom oddělení jsou pouze děti 3-4 leté.) Oddělení jsou pojmenována: Skřivánci, Pohádky, Pastelky, Rybičky, Kuřátka a Králíčci.

Naší snahou je, aby zde byly spokojené děti, ale i rodiče a všechny pracovnice školy. Učíme je poznávat vlastní hodnotu, podporujeme v nich zdravé sebevědomí, důvěru ve vlastní síly a schopnosti. Snažíme se, aby mateřská škola byla místem příjemných zážitků, poznatků a pohody. Chceme přispět k rozvoji zdravého životního stylu, protože víme, že zdraví je výsledkem pohody duševní, tělesné a sociální. Každé dítě má právo být jiné, má právo rozvíjet se a učit v rozsahu svých potřeb, má právo postupovat svým tempem, ale má právo získat maximum toho, co získat může. Každé dítě má právo učit se na základě prožitku a zkušeností, na základě vlastní aktivity.

A především každé dítě má právo na bezpodmínečnou lásku a sebelásku!

Na naší školce vyučují zkušení pedagogové, externí sportovní pedagogové, kteří přihlížejí k osobnosti každého dítěte individuálně a úspěšně napomáhají akceleraci jeho rozvoje myšlení, vnímání, jazykových, sociálních dovedností, motoriky, múzických vloh a celkového přehledu.

Identifikační údaje o škole

Název předškolního zařízení: Mateřská škola, Chrudim 3
U Stadionu 755
Identifikátor zařízení:600090116
Adresa:U Stadionu 755
53703 Chrudim 3
Telefon MŠ:731 035 558
Kapacita MŠ:146 dětí
IČO750 15 382
IZO:107582619
Právní forma:právní subjekt
Zřizovatel:Město Chrudim
Adresa zřizovatele:Resselovo náměstí 77
53701 Chrudim
Provoz mateřské školy:6,15 – 16,45 h
Typ školy:MŠ s celodenním provozem
Ředitelka:Helena Marunová, DiS

Jaroslav Lebedaškolník
Nenudíme se!

Centra aktivit pro děti

Na odděleních vytváříme pro děti centra aktivit. Ty děti stimulují ke hře a tvořivým činnostem. Děti zde samostatně komunikují, řeší problémy, rozhodují se, procvičují vyjadřovací schopnosti. Protože pro mladší děti je těžké pracovat samostatně budeme se snažit motivovat starší děti, aby mladším pomáhaly.
  • Místo společného setkávání a pro volný pohyb

Nachází se uprostřed třídy, je využíváno pro komunikaci v kroužku, pro pohybové hry, pro cvičení s hudbou, s lehkým náčiním. Pro cvičení na nářadí, pro zdolávání různých překážek. Vybavení: lavička, žíněnka, ribstol, trenažéry, rotoped, běžící pás
  • Kostky, doprava, konstruktivní a manipulační hry

Zde si děti procvičují jemnou a hrubou motoriku, rozvíjí představivost a fantazii, sebevyjádření, tvořivost a myšlení. Rozvíjí se zde také ochota domluvit se a spolupracovat Vybavení: molitanová stavebnice, Otčenáškova stavebnice, kostky, dopravní značky, auta, hospodářství, ZOO
  • Domácnost, kadeřnictví, lékař, obchod

Děti se zde učí správnému stolování, šetrnému zacházení s nádobím a ostatními pomůckami, udržování pořádku, spolupráci. Děti si hrají a napodobují dospělé. Zároveň se učí kulturním a společenským návykům. Vybavení:kuchyňka, nádobí, kočárky, vysavač, pračka, žehlička, mixer,mikrovlná trouba, oblečení k motivacím, kadeřník, lékařský kufřík
  • Čtenářská a matematická pregramotnost

Zde se děti seznamují s knížkami, s písmenky a s čísly. Učí se správně zacházet s knihou, orientovat se v ní. Děti se učí chápat obrázky, vnímají mluvenou i psanou podobu písma, seznamují se se základní číselnou řadou 1-10. Vybavení: knihy, leporela, encyklopedie, počítadla,doplňkové hry.
  • Tvořivé a manipulační centrum

Sousedí s odpočinkovým centrem. Je v klidnější části třídy. Děti zde potřebují stůl a židle. Centrum je zaměřeno na rozvoj jemné motoriky, fantazie, trpělivosti, vůle pro dokončení díla. Zde mohou děti vystřihovat lepit, obkreslovat a opisovat různé tvary a písmenka. Učí se zde barvám, geometrickým tvarům poznávání číslic, početním představám jazykovým a sociálním dovednostem. Mohou zde tvořit z přírodnin, modelovat i malovat. Vybavení: pastelky, barvy, štětce, ubrus na malování, nůžky, lepidla, modelína, křídy, vystřihovánky, skládačky, přírodniny, papíry různých barev a velikostí, korálky, šicí hra, omalovánky.

Rekonstrukce

Hodných učitelek