Přečtěte si

Charakteristika školy

Školku mohou navštěvovat děti ve věku od 3 do 6 let, při odkladu školní docházky do7 let, v pěti heterogenních odděleních (v jednom oddělení jsou pouze děti 3-4 leté.) Oddělení jsou pojmenována: Skřivánci, Pohádky, Pastelky, Rybičky, Kuřátka a Králíčci.

Naší snahou je, aby zde byly spokojené děti, ale i rodiče a všechny pracovnice školy. Učíme je poznávat vlastní hodnotu, podporujeme v nich zdravé sebevědomí, důvěru ve vlastní síly a schopnosti. Snažíme se, aby mateřská škola byla místem příjemných zážitků, poznatků a pohody. Chceme přispět k rozvoji zdravého životního stylu, protože víme, že zdraví je výsledkem pohody duševní, tělesné a sociální. Každé dítě má právo být jiné, má právo rozvíjet se a učit v rozsahu svých potřeb, má právo postupovat svým tempem, ale má právo získat maximum toho, co získat může. Každé dítě má právo učit se na základě prožitku a zkušeností, na základě vlastní aktivity.

A především každé dítě má právo na bezpodmínečnou lásku a sebelásku!

Na naší školce vyučují zkušení pedagogové, externí sportovní pedagogové, kteří přihlížejí k osobnosti každého dítěte individuálně a úspěšně napomáhají akceleraci jeho rozvoje myšlení, vnímání, jazykových, sociálních dovedností, motoriky, múzických vloh a celkového přehledu.

Identifikační údaje o škole

Název předškolního zařízení: Mateřská škola, Chrudim 3
U Stadionu 755
Identifikátor zařízení:600090116
Adresa:U Stadionu 755
53703 Chrudim 3
Telefon MŠ:731 035 558
Kapacita MŠ:146 dětí
IČO750 15 382
IZO:107582619
Právní forma:právní subjekt
Zřizovatel:Město Chrudim
Adresa zřizovatele:Resselovo náměstí 77
53701 Chrudim
Provoz mateřské školy:6,15 – 16,45 h
Typ školy:MŠ s celodenním provozem
Ředitelka:Helena Marunová, DiS
Zpracovatel ŠVP:kolektiv pedagogů MŠ

Zaměstnanci školky

Helena Marunová, DiS.ředitelka
Soňa Holubovázástupkyně ředitelky
Martina Rampach Graciasováučitelka
Ilona Jurikováučitelka
Alexandra Chytilováučitelka
Veronika Marečková, DiS.učitelka
Silvie Senohrábkováučitelka
Denisa Víšková, DiS.učitelka
Mgr. Martin Šantrůček, DiS.učitel
Bc. Markéta Pražanová, DiS.učitelka
Ing. Jindřiška Řezníčkováučitelka
Jana Mrkoutováučitelka
Marta Doubkováasistentka
Kateřina Lorencováasistentka
Barbora Strouhalováškolní asistentka
Klára Markováasistentka
Kateřina Šubová, DiS.vedoucí školní jídelny
Jana Hrachovinovápracovnice provozu školní jídelny
Blanka Štorkovákuchařka
Zdena Dortovákuchařka
Jitka Pecinováškolnice a uklízečka
Martina Fišerováuklízečka
Dana Příhodováuklízečka
Jaroslav Lebedaškolník
Nenudíme se!

Centra aktivit pro děti

Na odděleních vytváříme pro děti centra aktivit. Ty děti stimulují ke hře a tvořivým činnostem. Děti zde samostatně komunikují, řeší problémy, rozhodují se, procvičují vyjadřovací schopnosti. Protože pro mladší děti je těžké pracovat samostatně budeme se snažit motivovat starší děti, aby mladším pomáhaly.
 • Místo společného setkávání a pro volný pohyb

  Nachází se uprostřed třídy, je využíváno pro komunikaci v kroužku, pro pohybové hry, pro cvičení s hudbou, s lehkým náčiním. Pro cvičení na nářadí, pro zdolávání různých překážek. Vybavení: lavička, žíněnka, ribstol, trenažéry, rotoped, běžící pás
 • Kostky, doprava, konstruktivní a manipulační hry

  Zde si děti procvičují jemnou a hrubou motoriku, rozvíjí představivost a fantazii, sebevyjádření, tvořivost a myšlení. Rozvíjí se zde také ochota domluvit se a spolupracovat Vybavení: molitanová stavebnice, Otčenáškova stavebnice, kostky, dopravní značky, auta, hospodářství, ZOO
 • Domácnost, kadeřnictví, lékař, obchod

  Děti se zde učí správnému stolování, šetrnému zacházení s nádobím a ostatními pomůckami, udržování pořádku, spolupráci. Děti si hrají a napodobují dospělé. Zároveň se učí kulturním a společenským návykům. Vybavení:kuchyňka, nádobí, kočárky, vysavač, pračka, žehlička, mixer,mikrovlná trouba, oblečení k motivacím, kadeřník, lékařský kufřík
 • Čtenářská a matematická pregramotnost

  Zde se děti seznamují s knížkami, s písmenky a s čísly. Učí se správně zacházet s knihou, orientovat se v ní. Děti se učí chápat obrázky, vnímají mluvenou i psanou podobu písma, seznamují se se základní číselnou řadou 1-10. Vybavení: knihy, leporela, encyklopedie, počítadla,doplňkové hry.
 • Tvořivé a manipulační centrum

  Sousedí s odpočinkovým centrem. Je v klidnější části třídy. Děti zde potřebují stůl a židle. Centrum je zaměřeno na rozvoj jemné motoriky, fantazie, trpělivosti, vůle pro dokončení díla. Zde mohou děti vystřihovat lepit, obkreslovat a opisovat různé tvary a písmenka. Učí se zde barvám, geometrickým tvarům poznávání číslic, početním představám jazykovým a sociálním dovednostem. Mohou zde tvořit z přírodnin, modelovat i malovat. Vybavení: pastelky, barvy, štětce, ubrus na malování, nůžky, lepidla, modelína, křídy, vystřihovánky, skládačky, přírodniny, papíry různých barev a velikostí, korálky, šicí hra, omalovánky.
Fotogalerie

Rekonstrukce

0
Hodných učitelek
0
oddělení
0
dětí
0
mil. Kč rekonstrukce